Üniversitemiz daha önce deneme erişimini kullandığımız ve çok beğenilen 2 yeni veritabanını 31 Aralık 2015 tarihine kadar abonelik kapsamında satın almıştır. | İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa | Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Üniversitemiz daha önce deneme erişimini kullandığımız ve çok beğenilen 2 yeni veritabanını 31 Aralık 2015 tarihine kadar abonelik kapsamında satın almıştır.

Üniversitemiz  daha önce deneme erişimini kullandığımız ve çok beğenilen  2 yeni veritabanını  31 Aralık 2015 tarihine kadar  abonelik kapsamında satın almıştır.

 

BATES’ VISUAL GUIDE TO PHYSICAL EXAMINATION

 

 Bates Visual Guide erişim adresi: http://batesvisualguide.com

 

Bates’ Visual Guide to Physical Examination veritabanı OSCE klinik düşünce  modülleri, fiziksel muayene tekniklerini içeren, insan vücüdunu baştan aşağı inceleyen klinik videoları erişime sunmaktadır.

Bu online rehber;  metin içeriklerin kanıta dayalı orijinlerine ve klinik doğruluklarına dikkat çekmekte ve bir çok seride yer alan çeşitli hasta tipleri dahilinde oldukça geniş kapsamlı klinik bilgiler sağlamaktadır.

 

ACLAND’S VIDEO ATLAS OF HUMAN ANATOMY

 

Acland Anatomy erişim adresi: http://www.aclandanatomy.com

 

Anatomi eğitim ve öğrenimini destekleyici nitelikte kadavra örneklerini içeren 300 ‘den fazla 3 Boyutlu Anatomi Videoları’na erişim sağlayan online bir veritabanıdır.  İçerik içinde yer alan Quiz / soru ve cevaplar ile öğrencilerin kendilerini sınavlara hazırlamaları için interaktif bir kaynağa erişim sunulmaktadır.

Ackland’s Human Anatomy 3 boyutlu kadavra görüntülerini parçalara ayrılmış, parlak renklerle canlı vücutta göründükleri gibi sunmaktadır. Eğitim müfredatında anatomi eğitimi yer alan tüm kurumlar için ideal bir üründür. Tıp öğrencileri, hemşirelik ve yardımcı sağlık hizmet çalışanları ve pratisyen hekimlere yönelik anatomi gösterimi ve kas fonksiyonlarının öğretimi için kullanılmaktadır.

İçerik içinde yer alan videolar; kaslar, tendonlar ve eklem bölgeleri gibi hareketli yapıları günlük yaşantıda kullanıldıkları gibi göstermektedir. Video klipler karmaşık yapıları adım adım oluşturmaktadır.

 

İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa | Cerrahpaşa Tıp Fakültesi © 2018 All Rights Reserved