CLINICAL KEY VERİTABANI ERİŞİME AÇILMIŞTIR… | İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa | Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

CLINICAL KEY VERİTABANI ERİŞİME AÇILMIŞTIR…

 

 

Sağlık hizmetindeki hızlı değişime tıp uzmanlarının hızlı ayak uydurabilmelerini sağlamak için Elsevier tarafından geliştirilmiş bir kaynak olan Clinical Key abonelik kapsamında erişime açılmıştır.

 

Erişim adresi:  http://www.clinicalkey.com

 

Tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak için tasarlanmış akıllı klinik bilgi motoru olanClinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır. Günümüzde, karşınıza, incelemek zorunda kalacağınız yüzlerce sonuç getiren aramalar yeterli değildir. Elsevier ClinicalKey, bu sorunu, karşınıza önce klinik açıdan en ilgili sonucu getirerek ve vaktinizi koruyarak çözmekte, bu vaktin, hasta sonuçlarının iyileştirilmesine harcanmasına yardımcı olmaktadır. Tıbbi ve cerrahi 610’dan fazla Elsevier yayını dergi, 1200 civarı kitap, tüm Medical and Surgical Clinics North America dergilerini, 13000’den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosunu bir araya getirerek ve uygulama rehberleri, hastaları eğitici broşürler ve MEDLİNE’in tamamı gibi diğer değerli içerikle birleştirerek gerçekleştirmektedir.

 

NOT : Kitap içeriklerini PDF olarak indirebilme ve çıktı alma için sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sağ üst köşesinde bulunan”Register” ikonuna tıklayıp kayıt yapmanız yeterlidir. Bu kayıt işleminden sonra kendi hesabınıza “log in” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz.  Dergi içeriklerini PDF olarak indirme ve çıktı alma için kendi hesabınıza giriş yapmak gerekmemektedir.

1) Çıktı alma

2) PDF içeriklerine erişim ve download

3) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker

4) Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Reading List

diğer değerli içerikle birleştirerek gerçekleştirmektedir.

 

Clinical Key Tam İçerik listesi (güncel)   – excel formatındaki listeyi masa üzerine indirebilirsiniz

 

Clinical Key Kullanım Kılavuzu 

İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa | Cerrahpaşa Tıp Fakültesi © 2018 All Rights Reserved