Genç Bilim İnsanları Programı (BAGEP) 2014 Burs Ödülü

Bilim Akademisi tarafından 2013 yılında açılan BAGEP, bu duyuru ile ikinci yıl programını başlatmaktadır. BAGEP’in amacı, üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, desteklemek, bilimde önde gelen gençlerin tanınmalarını ve birbirlerinin araştırmalarından haberdar olmalarını sağlamaktır.

Ödül iki sene için yıllık 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu ödül, genç bilim insanının araştırmaları için gerekli harcamaları karşılaması amacı ile, önceden bir harcama planı istenmeksizin, karşılıksız olarak verilmektedir. Program bilimin her alanından, 40 yaşını geçmemiş (1974 doğumlu veya daha genç), doktoralı veya tıpta uzmanlığını almış bilim insanlarına açıktır.

Başvuru için www.bilimakademisi.org/bagep-2014 sayfasındaki başvuru formu doldurulacaktır. Ayrıca, aşağıda verilen örneğe göre hazırlanmış bir özgeçmiş ve ana araştırma konuları ile ödülün kapsadığı iki yıl içerisinde yapılması planlanan araştırmaların 1500 kelimeyi geçmeyecek bir özetinin başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir.

Başvurular 9 Aralık 2013 tarihinde başlayacak ve 17 Ocak 2014 tarihinde sonlanacaktır.

2014 yılı için en az 25 ödül verilecektir. Kazananlar 2014 yılı Mart ayında ilan edilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için http://bilimakademisi.org/bagep-2014 adresini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa | Cerrahpaşa Tıp Fakültesi © 2018 All Rights Reserved